A hajhullás manapság már egy kezelhető probléma. Jobbnál jobb gyógyszerekkel már kezelni lehet egyes hajhullásokat, viszont a véglegesen kialakult hajhulláson már csak a hajbeültetés segíthet.
A hajbeültetésnél a kopasz területre egy úgy nevezett hajimplantátumot ültetnek be. Az implantátum azonban ennél a beavatkozásnál nem egy idegen anyag, hanem saját hajunk. Ön talán most azon töri a fejét, hogy hogyan lehetséges ez, amikor az illető kopasz? A férfiaknál észlelhető kopaszság általában a fejtetőre és oldalsó részeire korlátozódik, a tarkót nem érinti. Ez annak köszönhető, hogy ezek a részek ellenállnak a DHT nevű hormonnak, ami lényegében a kopaszodást okozza.
Ez a hajban gazdag terület lehet a donor a hajbeültetésnél. A hajgyökereket a körülötte lévő szövettel együtt veszik ki, melynek összefoglaló neve a graft. Egy graft 3-4 hajszálból épül fel. Attól nem kell félni, hogy a donorterületen emiatt ritkulás áll be, vagy esetleg egy jó nagy hiányos folt keletkezik. Ügyelünk arra, hogy a donorterületen ne legyen látványos nyoma a hiánynak.
A hajhagyma olyan kicsi, hogy kizárólag mikrokamera segítségével látható, vizsgálható. Anagén hajhagymának azt nevezzük, amikor a hajhagyma éppen a növekedési fázisában van. Az anagén időszak általában 3-6 évig tart, viszont ez csak egy átlag, ugyanis az időtartam nagyban függ az egyén adottságaitól is. Hajszálaink 85 %-a normálisan állandóan ebben az állapotban van. Az anagén szakasz után egy átmeneti időszak jön, amikor a hajhagyma pihen.
A hajhagyma szaporító sejteket tartalmaz, ennek köszönhetően képes hosszú időn keresztül folyamatosan növekedni. Új hajszál létrehozása céljából a hajszemölcs hormonokat választ ki, melyek bekerülnek a hajhagyma szaporítósejtjeibe. A sejtek ilyenkor osztódnak és megnövelik a hajhagymát. Az új hajszál ekkor kezd el növekedni, és így az anagén fázisba kerül. Más testrészen a szőrszál növekedése kevesebb időt vesz igénybe. A szemhéjon például 3 hónap és utána kihullik. Hajhulláskor a hajszál egyre kevesebb időt tölt az anagén fázisban, vékonyabb és gyengébbé válik. Ennek következtében hajunk egyre ritkábbá válik.
Egy egészséges ember fején a hajszálak közül csak 10 % van a pihenő fázisban, a többi pedig növekszik. Az ebben a szakaszban lévő hajszálak szétszórtan helyezkednek el a fejbőrön, így napi 50-100 hajszál kihullása is még normálisnak mondható.
Amennyiben érdeklődik a hajimplantátum után, magáról a kezelésről, akkor keressen fel minket klinikánkon.
Comments are closed.