Születésünkkor nem csak a hajszín és a forma adott, hanem hajlamunk a hajhullásra is. Ez a hajlam pedig a férfiak 60 százalékánál sajnos adott.
A hajhullás természetes folyamata életünknek. Naponta 100 hajszál elvesztése sem jelent még problémát. Azonban egy rövid időn belül bekövetkezett, hirtelen jött fokozott hajvesztés már nem mondható megszokottnak. Előfordulhat az egész fejen történő hajvesztés, vagy a fejtetőn hosszanti sávban a ritkulás, kiterjedése nagy változatosságot mutat.
A probléma pedig sok esetben a genetikához, életkorhoz, illetve a férfi nemi hormonok fokozott termelődésének tudható be. Kutatásokból az derült ki, hogy a hajhullás, kopaszodás kialakulása családon belül öröklődik. Férfiak esetében a haj tulajdonságai elsősorban az anyai ágon örökített génektől függenek. A kopaszodás intenzitása egyénenként változó. A leggyakrabban azonban először a homlok két oldalán húzódik visszább a hajvonal, majd a fejtetőn válik ritkábbá a haj.
A férfi kopaszodás végső szakaszában haj már csak hátul és a fej két oldalán marad. Sajnos a teljes hajvesztésre gyógymód jelenleg nem létezik. Különböző kozmetikumok lassíthatják a folyamatot, de ha már fellépett a haj teljes elvesztése, a probléma kezelhetetlen. Általában a 20. és 30. életév között indul el a folyamat, amit a hajgyökér érzékenysége a dihydro-tesztoszteron-ra vált ki. Férfiaknál a pubertáskor indítja el a tesztoszteron-termelést, ennek hatására jelenik meg a DHT a szervezetben, amire a férfiak majdnem egyharmada rosszul reagál. Ennek hatására a férfiak 30 százaléka már harminc éves korára megtapasztalja a hajhullás kellemetlenségét.
Androgenetikus alopécia a neve a férfias típusú kopaszodásnak, vagy más néven az örökletes kopaszodásnak, ez az egyik formája a foltokban megjelenő kopaszodásnak. Ennél az esetnél a haj gyökerei változnak meg. Leépül a szőrtüsző, a növekedés leáll, a haj pedig kihullik. Férfiaknál és nőknél ez éppúgy előfordul. Férfiaknál az androgenetikus alopecia a hormonális receptorok zavarát jelenti.
A fejbőr vékony és fénylő lesz, hajszálértágulatok jelennek meg, a hajszál szőrhöz lesz hasonló, nem látható a szőrtüszők kivezető nyílása. Nőknél ez leggyakrabban a változó korban jelentkezik, bár a kiváltó oka más. Az ösztrogén csökken a szervezetben, az androgén hormonok szintje viszont emelkedő tendenciát mutat. A hajhullás férfiaknál és nőknél éppúgy előfordul. Mindkét nem úgy érezheti, hogy hajuk elvesztése a társadalomból való kirekesztést is jelenti egyben, megbélyegzést von maga után. Tartunk ettől, s titokban reménykedünk, hogy minket majd nem érint.
Tegyen a hajhullás ellen! Higgyen a megoldásban, legyen újra büszke a kinézetére, szerezze vissza egészségét! Keressen fel minket, mi megtaláljuk a legjobb megoldást az Ön számára!
Comments are closed.