Minden ember életében fontos, hogy haja szép és egészséges legyen. Az egészséges és jól kezelt haj önbizalmat adhat, ami életünkben elengedhetetlen tulajdonság, amennyiben jól akarunk boldogulni.
A vitaminhiányos étrend bizony megmutatkozik hajunkon is. De nem csak erről árulkodhat hajunk. Azonnal meglátszik hajunkon, ha betegek vagyunk, rosszul táplálkozunk, és stresszes életet élünk. Pedig haja kinézete a legtöbb ember számára manapság nagyon fontos. A hajápolás szempontjából a legfontosabb jól kiválasztani a hajápoló szereket. Nagyon fontos, hogy mindenki a hajához illő, szerkezetének megfelelő eszközöket válasszon, hiszen sokszor nem hogy segítenénk, de csak rontunk hajunk állapotán.
Ha azt gondoljuk, hogy a hajunk a túl sok mosástól szebb lesz, akkor hát erősen tévedünk. A heti egyszeri alkalom a legideálisabb hajunk számára, persze ezt a mai környezeti hatások mellett nehéz betartani, hiszen rengeteg a szmog, és a különféle kemikália. Hajmosás közben ügyeljünk arra, hogy fejbőrünket gyengéden masszírozzuk, ugyanis ez serkenti a vérkeringést, és ezáltal a haj növekedését.
A forró levegőjű hajszárítót viszont kerüljük, ez nem tesz jót sem a hajnak, sem a hajhagymának. A fésű kiválasztása sem egy elhanyagolható tényező. A vizes hajat ritka fogú fésűvel fésüljük simára, míg a szárazat sűrű fogúval. A napi károsodások, mint a szmog, vagy nyáron a tenger sós vize- nem tesznek jót hajunknak. Mivel a sok hajmosás nem tesz jót, sokszor elég, ha csak sima vízzel átöblítjük hajunkat.
A hajszálaknak körülbelül 7 évig tart a fejlődési ciklusa. Az első fázis, a növekedő, idegen szóval anagén fázis. A három ciklus közül ez a leghosszabb. Ebben a szakaszban a papilla osztódó sejtjei gyorsan szaporodnak. Az új sejtek fokozatosan feljebb tolják a régieket, melyek elszarusodva, erőteljes hajszálként kerülnek felszínre. Ennek a szakasznak az ideje 2-6 évig terjed. Ez felelős azért, hogy a hajszálak döntő többségükben növekedésben állnak. A hajszál naponta 0,3-0,4 mm-t növekszik.
A tápanyag ellátottság, főleg a kéntartalmú aminosavak (metionim, cisztin, cisztein) mennyisége, az egyéni adottságok, nagymértékben befolyásolják a haj növekedését, és az anagén fázis lefolyásának idejét. Nem is gondolnánk, de még az évszak is hatással van a hajra. Nyáron gyorsabban, télen lassabban növekszik a hajszál.
A hajhagyma a hajgyökér alsó kiszélesedő része. Ez veszi körbe a hajszál alján lévő hajszemölcsöt, melyet dermal papilla-nak neveznek. Ez egy kötőszövet, ami dús érhálózattal van körülvéve, mely a rajta lévő mátrixsejtek gyors osztódás révén növeszteni képes a hajat. A melanociták is a hajhagymákban helyezkednek el, amik a hajunk színéért felelősek. A szőrtüszők a rájuk jellemző tulajdonság alapján növesztik a hajszálakat. Elsődleges szerepe hajunknak a mechanikai védelem, tehát hogy védje fejünket a külső hatásoktól: a napsugárzástól, a hőmérséklet ingadozástól stb.
Ha Ön hajproblémájával küszködik, és egészséges, szép hajra vágyik, akkor vegye fel a kapcsolatot a klinikánkkal.
Comments are closed.