Átlagosan egy normál egészségnek örvendő fejbőrön 100 000 hajtüsző van. Ezek a hajszálak a szőrtüszőben lévő mátrixsejteknek köszönhetik kialakulásuk. A hajszálak 80-90 százaléka az anagén, vagyis növekedési fázisban van több évig, amit az 1-2 hétig tartó katagén fázis követ, az utolsó fázis a telogén fázis, melyet követően a haj kihullik és a szőrtüsző újból az anagén fázisba kerül.
Ötmillió szőrszál, ennyi van egy átlagos emberi testen. Ebből 100-150 ezret nevezünk hajnak, a többi szérszórtan helyezkedik el testükön. A szőrtüsző mindegyike a születés előtt keletkezett, és állandó marad egy életen át. Viszont nem minden tüsző marad működőképes.
Naponta 50-150 hajszálunk hullik ki természetes körülmények között, ami nem is probléma addig, amíg elegendő nő vissza helyére. Viszont sok embernél ez nem így működik, hajszálaik kihullnak, és nem nő helyére másik, vagy ha igen, azok már el vannak vékonyodva. A hajvizsgálat szolgál arra, hogy a különböző hajhullási problémákat diagnosztizálja. Az orvos először a fejbőrt nézi meg, így tudja megállapítani a hajvesztés mértékét és elhelyezkedését. A mikroszkopikus hajvizsgálat során megállapítható, hogy mennyire egészséges a fejbőr és a haj, és felmérhető a hajszálak sűrűsége is.
Az orvosok általában magát a hajszálat is vizsgálják. Egy kihúzott hajszálból jól nyomon követhető a hajciklus, információkat kaphatunk a haj esetleges tápanyag és oxigénhiányáról, a faggyúmirigyek működéséről, összességében kideríthetjük, hogy milyen hajbetegségben szenvedünk, megtudhatjuk hajhullásunk okát, kialakulásának miértjét. Ezek a vizsgálatok nem sok időt és energiát vesznek igénybe és kényelmetlenséget sem okoznak, viszont általuk nagyon sok mindent megtudhatunk. E nélkül nem is tudnánk eredményesen fellépni a hajhullás ellen.
Hajátültetést, hajbeültetést is minden esetben hajgyógyászati vizsgálat előzi meg. Ez elengedhetetlen fontosságú, fel kell mérni a fejbőr egészségét, a hajszálak állapotát, sűrűségét. Másképp nem tudnánk megállapítani a beavatkozás során kinyerhető és beültethető hajszálak számát. Az eredményt minden esetben a konzultáció során, a szakember hozzáértő véleménye, és a mikroszkopikus vizsgálat eredménye adja.
Statisztikák mutatták ki, hogy a férfiak 40 százaléka 35 éves koráig haja egy részét már elveszíti. A kopaszodás egy hajlam, melyet a genetika, az öregedés, és a hormonok változása hoz elő. A kopaszodás tényleges okozója a DHT nevű hormon, melyre a hajszálak érzékenyek, és így kihullnak. A hajhullás némely esetben akár már a pubertás végén is elkezdődhet. Kezelésére számos lehetőség létezik, viszont a legtöbb módszer nem nyújt tényleges megoldást, csak időlegesen kezeli a problémát.
A gyógyszeres kezelések akkor érnek valamit, ha már a kopaszodás kezdeti stádiumában alkalmazzuk őket. Viszont ezek is csak minimális eredményt hoznak, és megszűnik az is, amint leállunk a készítmény szedésével. Teljes megoldást a kopaszodás kezelésére a hajbeültetés nyújt, mellyel természetes eredményt érhetünk el.
Ha kérdések merültek fel Önben, tegye fel azokat nekünk egy személyes konzultáció alkalmával! Lépjen kapcsolatba velünk, és mi a lehető leghamarabb válaszolt adunk Önnek.
Comments are closed.