A kopaszodásra való hajlam genetikailag kódolt. A hajveszteség mértékét és formáját öröklött tulajdonságaink határozzák meg.
A férfias típusú kopaszodás, más néven az androgén alopécia, a kopaszodás egyik nagyon gyakori formája, melynek kialakulása független az életkortól, etnikai hovatartozástól és életmódtól is. Bár a férfias típusú kopaszodás gyakran válogatás nélkül érinti a férfiakat, mégis ha a családban már előfordult korábban súlyos hajvesztés, akkor nagyobb az esély arra, hogy az utódoknak is meg kell küzdeniük a problémával, hiszen ilyenkor az androgén alopecia genetikailag programozott a hajgyökerek receptoraiban.
Ezeket a receptorokat támadja meg a DHT, vagyis a dihidrotesztoszteron nevű hormon. A DHT hormon gátolja a szőrtüszők hajtermelési folyamatát.
A férfi mintájú kopaszodás tulajdonképpen azt jelenti, hogy a hajhiány leginkább a fejtetőn jelentkezik, míg a fej két oldalán, és a hátsó részen megmaradnak hajszálaink. A leggyakoribb forma, amikor egy úgynevezett patkó-hatás alakul ki, tehát az elülső hajvonal egyre hátrébb húzódik, a fej két oldalán egy fordított U alakot képezve úgy, hogy a két alakzat között maradnak még hajszálak. Ezek azonban egyre vékonyabbá, gyengébbé válnak, mígnem az idő múlásával végleg eltűnnek.
Manapság azonban már nem kell beletörődnünk abba, hogy ezen a helyzeten nem tudunk változtatni. A modern technológiák számos kozmetikai korrekcióra adnak lehetőséget. Ilyen a fejbőr pigmentálás is.
A fejbőr pigmentáció egy egyedülálló megoldás azon férfiak számára, akik szeretnék elrejteni zavaró kopaszságukat. Egy speciális mikropigmentáló eszköz segítségével a fejbőr pigmentálás során, egy borotvált fejbőr hatását érhetjük el.
A fejbőr pigmentáció teljesen más, mint egy hagyományos tetoválás. Ellentétben a szokványos tetoválásokkal, a fejbőr pigmentálást szigorúan szakember végezheti.
Comments are closed.