Normálisan 100 hajszálat veszítünk el naponta. Viszont ha hajmosáskor, fésülködéskor az átlagosnál több hajszálunk hullik ki, fennáll a kóros hormonális hajhullás, hajvesztés veszélye.
A hajhullási problémák közül az androgén alopécia, vagy más néven örökletes hajhullás a leggyakoribb. Férfiaknál részleges vagy teljes kopaszodáshoz vezethet az androgén hormonok túlsúlya a szervezetben, ezt az öröklött tényezők határozzák meg. Ez nőknél nem olyan gyakori, az androgén hormonra való túlzó érzékenység lehet az egyik oka, vagy esetlegesen a női nemi hormonok, az ösztrogének termelésében keletkezett zavar. Az ilyen fajta öröklött hajlam esetén a hajhagymák rosszul reagálnak a férfihormonokra. Ennek az érzékenységnek az első intő jele a fejbőr gyulladása, érintés hatására bántó érzés, esetleg fájdalom.
Az androgén alopecia lerövidíti az anagén fázist, vagyis a haj növekedési ciklusát. Fokozatosan megszűnik a hajhagyma termelő funkciója, ezt követően a betegek egyre több hajszálat veszítenek el anélkül, hogy helyettük újak termelődnének, végül egyre ritkábbá válik a haj, legrosszabb esetben akár kopasz foltok is megjelenhetnek a fejbőrön.
A férfiak jobban érintettek a hormonális hajhullás területén, mint a nők. Ez a probléma legtöbbször diffúz hajhullás képében jelentkezik a nőknél, ami a haj ritkulását jelenti a fejtetőn. Az androgenetikus hajhullás tüneteit produkálja az idegrendszer eredetű, túlzott stressz okozta hajvesztés, így gyakran össze is tévesztik őket. Kezelés nélkül ez a fajta probléma óhatatlanul kopaszsághoz vezet. Ez lényegesen rosszabbul érinti a nőket, mivel a legtöbben úgy érzik, hogy a hajhullás által a nőiességüket veszítik el.
Bizonyos, hogy a haj fontos szerepet tölt be külső megjelenésünk kialakításában. Napjainkban egyre több ember szenved hajhullástól, s próbálják ezt kétségbeesetten megoldani. A boltok, drogáriák polcai tömve vannak a hajhullás elleni csodaszerekkel. Ezekkel a termékekkel azonban óvatosan kell bánnunk. A kopaszodás nem egyszerű probléma.
Minden ember más, így pedig minden embernek más gyógyszerek, krémek használnak. Ami az egyik embernél sikeres a hajhullás ellen, az nem biztos, hogy éppen olyan jól működik egy másiknál. A magunktól vásárolt szereknek is megvannak a veszélyei, és lehet, hogy többet ártunk vele, mint használunk. A legtöbb ember esetében a hajhullás genetikai, és így sajnos nem visszaállítható. Figyeljük meg felmenőinket. Ha náluk is felfedezhető a kopaszság, akkor minden bizonnyal ez nálunk is problémát fog okozni. Viszont ha hajhullásunk nem genetikai eredetű, hanem más tényezők okozzák, akkor azon gyakran lehet segíteni. Ilyen tényezők például a hormonális változások, melyek során a hajhullás nem végleges pl. klimax vagy terhesség alatt előforduló hajhullás.
Ezen időszakok végén általában hajunk újra növekedésnek indul. Hajhulláshoz vezethet még a stressz, vagy egyéb lelki betegségek is (depresszió). Ha hajhullásunk nem genetikai eredetű, akkor minden bizonnyal lehet segíteni rajta különféle hajhullás elleni szerekkel, kenőcsökkel, samponokkal, gyógyszerekkel, vitaminokkal. A legfontosabb, hogy a kezelést mindig szakorvosra vagy hajgyógyászra bízzuk. Teljes körű tájékoztatást csakis ő tud adni és megfelelő terméket javasolni. Amennyiben Ön is ilyen megoldásokat keres, melyek segítenek a hajhullás ellen, hívja bátran hajgyógyászunkat.
Örömmel adunk tájékoztatást telefonon keresztül, vagy akár személyesen is részt vehet egy mindent átfogó szakorvosi vizsgálaton is.
Comments are closed.