A kopaszodás betegsége egy nagyon gyakori probléma, s a férfiak 60 %-át érinti. A hajbeültetés egy kozmetikai eljárás, mely a leggyakrabban alkalmazott szépészeti beavatkozások egyike. Bár a haj elvesztésében örökletes és hormonális problémák is szerepet játszanak, a férfi hajhullás pontos mechanizmusa még nem teljesen ismert.
Az alopecia a férfi kopaszság egyik fajtája, az egyik legrosszabb fejbőr betegség. Pontosabban ez egy genetikai eredetű betegség, melyben a haj tulajdonságai megváltoznak és sajnos nem jó irányba. A haj vastagsága lecsökken, törékennyé lesz, elveszíti rugalmasságát és a haj egyre kevesebb lesz.
Bár általában, ha a kopasz szót meghaljuk, rögtön egy 50 éveiben járó férfi jut eszünkbe, ez a nőket is érintheti, ahogyan a fiatalabb korosztályt is. Nőknél viszont más lefolyása van a hajhullásnak. Itt is hajritkulást, és elvékonyodást tapasztalhatunk, de a legtöbb esetben kopasz foltok nem alakulnak ki.
A férfiak hajhullásában szerepet játszó leggyakoribb ok a genetika. Nőknél a hajhullás általában a klimax után kezdődik. Ilyenkor az ösztrogén hormonok száma kevesebb, mint az androgéneké. A hajhullást számos tényező befolyásolja, s ezek orvoslásával általában a hajhullás is megszűnik. A kiegyensúlyozatlan táplálkozás sok tekintetben rossz hatással lehet szervezetünkre, és így hajunk egészségére is. Ha nem viszünk be elég fehérjét, és A vitamint a szervezetünkbe, akkor fejbőrünk nem lesz egészséges, ami hajnövekedésünkre is kihat. A rossz táplálkozás sokszor oka a hajhullásnak.
Mai világunkban alig akad olyan ember, aki ne ismerné a stressz fogalmát testközelből. Sajnálatos probléma ez, amin igyekeznünk kell változtatni, ugyanis nem csak lelkiekben lehet ez megterhelő, s a stressz akár hajhullást is kiválthat.
Sokszor egy szervi megbetegedésre is utalhat a hajhullás. De következménye lehet még a kemoterápiának, s különböző gyógyszerek szedésének, vagy abbahagyásának, szülés következtében bekövetkező hormonváltozásnak, a haj nem megfelelő kezelésének, vagy néhány sampon által kiváltott allergiának. Amint a fent említett rendellenességeket helyreállítjuk, azon nyomban elmúlik majd a hajhullás is.
Természetes körülmények között az embernek naponta 40-70 hajszála hullik ki. Amennyiben hajszálaink egészségesek, s genetikai okok sem állnak a háttérben, az elhullott hajszálak helyére ujjak nőnek, s így hajunk sűrűsége nem változik. Ez a törékeny egyensúly azonban könnyen felborulhat, így fontos, hogy odafigyeljünk egészségünkre! Ha azt tapasztaljuk, hogy túl sok hajunk hullik ki hajmosás vagy éppen fésülködés közben, akkor érdemes végiggondolni a fent említett tényezőket, és elgondolkozni azon, hogy mi is lehet az oka a kopaszságnak. Egy szakember ebben sokat segíthet. A kopaszság legfeltűnőbb jele, amikor már üres, haj nélküli területet fedezünk fel fejbőrünkön.
Mi segíthetünk megoldani problémáját, keressen fel minket bátran, ha Ön is kopaszodásba szenved!
Comments are closed.